Renk seçin:


Bankalar Dolar Bozar mı

Bankalar Dolar Bozar mı
22 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 46 kez okundu.

Bankalar Dolar Bozar mı son yıllarda ülkemizde dolar ve benzeri döviz cinsinden yabancı para birimleri birçok kişi tarafından sıklıkla kullanılır duruma geldi. Herhangi bir dolandırılma riskiyle karşı karşıya kalmamanız için bu yabancı paraların bozdurulma işleminin mutlaka güvenilir kuruluşlar tarafından yapılması gerekir. Bu aşamada bankaların dolar bozup bozmadığı insanlar tarafından cevabı merak edilen bir konudur. Şunu söylemeliyiz ki bankaların bir kısmı dolar ve benzeri yabancı para birimini Türk Lirasına çevirirken bir kısmı ise bu işlemi gerçekleştirmiyor. Her bankanın dolar ve benzeri yabancı para birimini bozma gibi bir zorunluluğu bulunmuyor. Böyle durumlarda yapmanız gereken en doğru şey size en yakın banka şubesiyle iletişime geçerek görevlilerden konuyla ilgili net bir bilgi almak olmalıdır.

Dolar Bozdurmak İçin Nereye Başvurulur?

Bankalar Dolar Bozar mı günümüzde yabancı para birimlerini Türk Lirasına çevirmek için genellikle döviz büroları tercih ediliyor. Döviz bürolarının yanı sıra kuyumcular ve turistik bölgelerdeki exchange ofisleri de sahip olduğunuz yabancı cinsten parayı bozdurmak için bir alternatif olabilir.

Atm’lerden Dolar Bozulur Mu?

Banka Atm’lerinden dolar ve farklı döviz cinsinden parayı bozdurabilirsiniz. Bunun için 2 farklı seçeneğiniz bulunuyor. Bu yöntemlerden birincisi; eğer döviz hesabınız varsa bu hesapta bulunan dolarınızı müşterisi olduğunuz bankanın Atm’sine giderek Türk Lirası’na dönüştürür ve paranızı bankamatik aracılığıyla kolaylıkla çekersiniz. Bazı Atm’ler madeni para kasasına da sahiptir. Paranızı böyle cihazlardan çekerseniz tüm tutarı kuruşuna kadar alma şansınız bulunuyor.

İkinci yöntemde ise herhangi bir bankanın müşterisi olmanıza gerek yoktur. Öncelikle dolarınızı bankamatik aracılığıyla yatırırsınız ve sonrasında Türk Lirasına çevirme işlemini gerçekleştirip kuruşu kuruşuna alabilirsiniz. Burada önemli olan işlemi mutlaka madeni para verebilen ve para yatırma kasasına sahip olan Atm’lerden gerçekleştirmeniz gerektiğidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git