Renk seçin:


Kredi Kartı ile Trafik Cezası Ödeme

Kredi Kartı ile Trafik Cezası Ödeme
22 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 45 kez okundu.

Kredi Kartı ile Trafik Cezası Ödeme artan araç kullanımıyla birlikte bilinçsiz sürücüler bir hayli artmakta. Buna bağlı olarak trafik cezaları birçok sürücünün canını yakıyor. Eğer trafikte uygunsuz bir davranış sergilemişseniz ceza alma ihtimaliniz bir hayli yüksek. Belirli aralıklarla borç sorgulama yapmanız sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Trafik Cezası Sorgulama

Kredi Kartı ile Trafik Cezası Ödeme trafik kurallarına uymadığınız bir durumda ceza alıp almadığınızı merak ediyorsanız e-Devlet sistemine giriş yaparak hızlı bir şekilde sorgulayabilirsiniz. E-Devlet’e giriş yaptıktan sonra arama kısmına “Araç Plakasına Yazılan Ceza” şeklinde aratarak sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz. Gelen ekranda gerekli bilgileri doldurduktan sonra aldığınız cezayı öğrenebilirsiniz.

Trafik Cezamı Nasıl Ödeyebilirim?

Trafikte uygunsuz davranış sergilemeniz üzerine cezanız size tebliğ edildiği durumlarda cezanızı ödemeniz gerekmekte. Bu işlemi hem PTT hem de internet üzerinden kredi kartıyla gerçekleştirebilirsiniz. Ceza aldığınız takdir de ödemenizi 15 gün içerisinde gerçekleştirirseniz %25 indirim kazanıyorsunuz. Tam tersi şekilde eğer cezanızı geciktirirseniz %5 zam alırsınız.

Kredi Kartı İle Trafik Cezası Ödeme Aşamaları

İnternet üzerinden cezanızı ödemek istiyorsanız Gelir İdaresi Başkanlığı’nın web sitesine erişmelisiniz. Karşınıza gelen ekrandan İnternet Vergi Dairesi seçeneğine tıklamalı daha sonra açılacak olan pencereden Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme seçeneğine tıklayarak işleminize devam etmelisiniz. Sizden kendinizi tanımlamanız için gerekli birtakım sorular soracaktır.

Bu soruları eksiksiz ve tam doldurmaya özen gösterin. İşleminize devam edebilmek için Beyanlı Trafik Cezası Ödeme seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Karşınıza yeniden doldurmanız için bir ekran çıkacaktır. Bu ekranı doldurduktan sonra hesapla butonuna tıklayıp borcunuzu hesaplamalısınız. Daha sonra erişeceğiniz ekrandan ödeme seçeneğine tıkladığınız takdir de sizden kart bilgilerinizi isteyecektir. Kart bilgilerinizi doldurduktan sonra ödeme işleminizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git