Renk seçin:


Kredi Taksitleri Artacak Mı

Kredi Taksitleri Artacak Mı
22 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 46 kez okundu.

Kredi Taksitleri Artacak Mı yapılan gereksiz kredi tüketimlerini engellemek amacıyla bazı işlemlere sınır koyulmuştur. 2013-2016 yılları arasında kredi kullanımı için en fazla 36 ay vade seçeneği bulunuyordu.

Kredi Taksitleri Kaç Ay Çekilebilir?

Kredi Taksitleri Artacak Mı 2016 yılının sonunda yapılan yeni düzenlemelerle 36 ay vade yerine artık 48 ay vade seçeneği sunuluyor. Bununla beraber müşterilere ait kredi kartı borçlarının yapılandırma işlemi de 72 ay vadeye çıkarılmıştır.

Yapılan Önemli düzenlemeler

Kredi için vade seçeneklerinin 48 aya çıkarılması ve kredi borçlarının yapılandırma vadesinin de 72 aya çıkmasının dışında başka düzenlemeler de yapıldı. Bu dönemlerde sıkça başvurulan konut kredileri için peşinat faiz oranını %25’ten %20’ye indirilmiştir. Kredi kartı nakit çekimleri için de yine taksit süresi artış gösterdi. Taksit süreleri dokuz aydan on iki aya yükseltildi.

Diğer Alanlarda Yapılan Taksit Düzenlemeleri

Yapılan bu yeniliklerden biri sağlık hizmetleri alanında olmuştur. Müşteri, sağlık hizmetleri için yapacağı harcamalarda taksit imkânı dokuz aya çıkarılmıştır. Bununla beraber müşteri dernek, kulüp gibi bazı kurum, kuruluşların açılması için taksit seçenekleri yine dokuz aya kadar çıkarılmıştır. Bilgisayar tarzı elektronik ürünlerde taksit oranı altı aya çıkarılırken, kuyumcu ürünlerinde uygulanan dört ay vade seçeneği değişikliğe uğramamıştır. Vergi borçları ödemesinin taksit seçeneği yine dokuz aya çıkarılırken, akaryakıt ve cep telefonu için önceden uygulanan yasak yapılan yeni düzenlemelerle beraber bu yasağını koruyor.

İhtiyaç Kredisi 48 Ay Üzerine Çıkar Mı?

Yapılan bu yeniliklerle taksit seçeneklerinin 48 ay vade üzerine çıkarılması düşünülmüyor. Bununla birlikte ihtiyaç kredisi risk taşıdığından dolayı bazı bankalar 48 ay taksit oranının dahi çok olduğunu düşünüyor. Yani anlaşılan uzun bir süre yapılan bu vade değişikliklerinde artış veya azalış görülmeyecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git