Renk seçin:


Şubeye Gitmeden Kredi Veren Bankalar

Şubeye Gitmeden Kredi Veren Bankalar
22 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 49 kez okundu.

Şubeye Gitmeden Kredi Veren Bankalar son zamanlarda her işimizin sanallaştığı bir dönemde yaşamaktayız. Bu yüzden bankalar da geri kalmayıp internet üzerinden yapılabilen online işlemleri müşteri hizmetine açmıştır. Dolayısıyla internet üzerinden kredi başvurusu yapmak birkaç tık ile halledilebilmektedir.

Yakınında banka şubesi olmayan ya da bankaya gitmek istemeyen ve kredi almak isteyen kişiler kredi çekmek istedikleri bankanın online sitesine girip birkaç bilgi girmelerinin ardından kredilerden faydalanabilmektedirler. İhtiyaç için, konut için ya da taşıt için alınan krediler şubeye gitmeden internet üzerinden rahatlıkla yapılabilmektedir. Bu konuda tüm bankalar online hizmet vermektedir. Ayrıca banka olarak tanınmayan finans kuruluşlarının da internet üzerinden kredi hizmeti verdiği bilinmektedir.

Online Kredi Almak Güvenli Midir?

Şubeye Gitmeden Kredi Veren Bankalar Günümüzde “Hacker” olarak tanına sanal korsanlar bulunmaktadır. Dolayısıyla internet üzerinden kredi almanın güvenli olup olmadığını da sorgulamamız gereklidir. Eğer internet konusu hakkında bilinçliyseniz kredi başvurusu yapmak güvenlidir. Fakat bilgisayar, internet kullanma konusunda bilinçli değilseniz internet üzerinden başvuru yapmanız çok güvenli olmayabilir.

İnternet üzerinden kredi başvurusu yaparken dikkat etmemiz gerekenlerden birisi kredi yaparken girdiğimiz sayfadaki linkin “https://“ ile başlayıp yeşil bir kilit simgesinin olmasıdır. Eğer bu simgeyi ve linki görebiliyorsanız girdiğiniz sayfa güvenli demektir. Ayrıca banka sayfalarının özel protokolleri bulunmaktadır ve bu bilgiler de yine linkte yani adres çubuğunda bulunmaktadır. Korsanlar en çok e-posta üzerinden saldırı gerçekleştirmektedirler. E-postanıza link atıp o linke tıkladığınızda bilgilerinizi ele geçirebiliyorlar.

Online Başvuru Avantajları

İnternet üzerinden kredi başvurusu yapmanın en büyük avantajı kazanacağınız zamandır. Şubeye gidip başvuru yaptığınızda evrak, dosya işlemleri, onay süresi ve bazı işlemler çok zamanınızı alacaktır. Ancak internetten yaptığınız başvuruda girdiğiniz birkaç bilgi ve yaptığınız birkaç tık ile kredinizi alabilirsiniz. Dolayısıyla şubeden yaptığınız başvuruya göre internetten yaptığınız başvuru daha avantajlıdır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git