Renk seçin:


Taksit Borcu Devam Eden Kredi Kartı İptal Edilebilir Mi

Taksit Borcu Devam Eden Kredi Kartı İptal Edilebilir Mi
22 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 44 kez okundu.

Taksit Borcu Devam Eden Kredi Kartı İptal Edilebilir Mi kredi kartı kullanımı günümüzde oldukça yaygın bir hal almış durumda. Sokaklarda dahi banka saha görevlileri tarafından kredi kartı başvuruları alınmakta ve kredi kartı verilmektedir. Hatta üniversitelerde öğrencileri kampus içlerinden ve yerleşke alanlarında kart verilmektedir. Kolay ulaşılan bu kredi kartlarının bilinçsiz kullanımı ve yaşanan ödeme zorluğu ciddi bir sorun oluşturmaktadır. Bu tür durumlar insanlar üzerinde ciddi maddi ve manevi yıpratıcı etki yaratmaktadır.

Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Taksit Borcu Devam Eden Kredi Kartı İptal Edilebilir Mi Kredi kartı iptal başvuruları için iki yol vardır. Bunlardan ilki telefon bankacılığı ile yapılan iptal başvurusu bir diğeri ise direkt olarak bankaya gidilerek yapılan başvuru.

Kart İptali ve Kart Kapatmak

Genellikle karıştırılan bir konu var ki bu da kart iptali ile kart kapatmanın aynı olduğu düşüncesi. Hâlbuki birbirinden farklı durumlardır. Kart kapatmak belli bir süre zarfında kısmen kullanım dışında olması anlamına gelmektedir. Kart iptali ise kartın komple kullanıma kapanması o kartın bir daha kullanımına el vermemesi durumudur.

Borçlu Kart İptali Olur Mu?

Bu sorunun cevabını “EVET” olarak verebiliriz taksit borcu devam eden kartı iptal edebilirsiniz. Elbette şunu unutmamak gerek ki bu işleme başladığınızda banka görevlisi tarafından ciddi bir ikna sürecine sokulabilirsiniz özellikle müşteri kaybına engel olmak isteyen banka görevlileri bunaltıcı bir konuşma ve ısrarın içine girebilmektedirler. Bu aşamayı geçtikten sonra yapacağınız resmi onaylama ile yedi gün içerisinde kartınız yasal zorunluluk olarak iptal edilmek zorundadır. Borçlarınız var ise bile Banka Denetleme ve Düzenleme Kurulu tarafından yapılan düzenleme ile aynı şekilde ödemeye devam edebilirsiniz iptal sürecine herhangi bir olumsuz etkisi olmayacaktır. Herhangi bir şekilde toplu ödeme, borcu kapatma zorunluluğunuz yok.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git